zpět

 Obrněná vozidla přijatá do výzbroje Branné moci republiky československé

 PA-II

Obrněný automobil Škoda PA-II při jízdě v mírném terénu. Motorová část vozidla je na pravé straně snímku. Za blatníkem chladičové části je viditelný kruhový kryt ventilátoru. Čelní pohled na chladičovou stranu PA-II s otevřenými kryty světel.
       
Kolona PA-II při přestávce během přesunu. Vozidla mají otevřeny kryty motorů.    
       

 OA vz. 27 (PA-III)

Obrněný automobil vz. 27 (Škoda PA-III) v jednobarevné šedé kamufláži při jízdě motorouvou částí vpřed. Pohled na chladičovou stranu OA vz. 27 ve slovenských službách. Trupový kulomet je demontován.
       
OA vz. 27 při společném cvičení s tančíky vz. 33. Kolona OA vz. 27.
       
Němci přestavěný OA vz. 27 na velitelské vozidlo. Trupový kulomet byl demontován a nástavbu doplnila rámová anténa vysílačky. Věž je natočena zadní stranou s masivním krytem světlometu    
       

 OA vz. 30 (T-72)


Prototyp OA vz. 30 na podvozku Tatra T-26/30. Hlavními poznávacími znaky proti sériovým strojům na podvozku T-72 jsou zkosená záď a světlomety nad předními blatníky. Sériový OA vz. 30 na podvozku Tatra T-72. Kryty světel nad blatníky nahradily malé obrysové svítilny. Zbraň ve věži má nástavec pro cvičnou střelu.
       
OA vz. 30 při střelbě za jízdy. OA vz. 30 při cvičení. Na fotografii je patrné, že zastírací nátěr každého vozidla (na rozdíl od tanků LT vz. 35) je originální, ale jednotlivé skvrny mají přibližný tvar a pozici jako ostatní vozidla.
       
Ukořistěný OA vz. 30 v maďarské kamufláži. Tatra ve službách německé pořádkové policie. Na vstupních dveřích je viditelný znak.
       
Tatra v nové jednobarevné kamufláži s trámovým křížem na bočnicích. Vozidlo je vybaveno klopeným světlem notek na levém blatníku.
       
Němci přestavěný OA vz. 30 na velitelské vozidlo. Kulometná výzbroj byla demontována a nástavbu doplnila rámová anténa vysílačky. Replika OA vz. 30.
       
  Pokud se vám na stránce neobjevil rámec s hlavním menu, klikněte sem:

domů