zpět

 Exportní typy

 AH-IV (RH)
 Írán (Persie)

Íránská komise před rozpracovanými prototypy tanku TNH a tančíku AH-IV. Oba stroje jsou prozatím bez průzorů a výzbroje. Plně vyzbrojený prototyp tančíku AH-IV v původním provedení s nízkou věží, která obsluze neposkytovala dostatek místa pro obsluhu zbraně.
       
Finální podoba tančíku při firemních zkouškách. Na věži je namalován íránský výsostný znak. Rozpracovaná série tančíků AH-IV v prostorách firemní pobočky ve Slaném.
       
Tančík AH-IV a tank TNH ve službě v Iránu.    
       

 AH-IV-R (R-1)
 Rumunsko

Tančík AH-IV-R s rumunským označením R-1. Skupina sovětských vojáků si prohlíží ukořistěný R-1. Na čele a boku je jasně patrná rumunská modro-žlutě-červená trikolora. Takto značené vozy se zúčastnily druhé fáze ofenzivy na východě.
       
Tančík R-1. Sedadlo řidiče umožňovalo jízdu s hlavou vysunutou mimo bojový prostor vozidla. V Rumunsku sestavený prototyp tančíku R-1. Věž vozidla byla vybavena otočnou pozorovací kopulí.
       
Trikolora na levém boku vozidla měla menší rozměry.    
       

 AH-IV-Sv (Strv m/37)
 Švédsko

Tančík Strv m/37 během manévrů. Na věži jsou patrné identifikační pruhy. Vozidla byla na čelním pancíři označena bílým obdelníkem s trojicí černých korunek.
       
Restaurovaný Strv m/37. Restaurovaný Strv m/37.
       
Restaurovaný Strv m/37 v majetku VHÚ při ukázce v Lešanech.    
       

 AH-IV-Hb (AH-IV)
 Etiopie (Habeš)

Prototyp tančíku AH-IV-R přestavěný do podoby AH-IV-Hb. Hlavním rozeznávacím znakem od sériových vozidel jsou nýtované spoje korby. Devátý sériový tančík při zkušební jízdě. Číselné označení na boku korby je pouze pro firemní účely a před expedicí bylo odstraněno.
       
Sériový tančík před expedicí do Etiopie. Znak na pravé straně věžičky je cenzorem překrytý. Sériový tančík před expedicí do Etiopie. Znaky a evidenční čísla jsou cenzorem překryta. Je patrné, že levá strana věžičky je bez označení.
       
Znak se svatým Jiřím na boční straně věžičky v plné kráse. Tančík na fotografii z 80. let. V pozdějším období byl zank se svatým Jiřím zřejmě doplněn i na levou stranu věžičky.
       

 TNH-P (TNH)
 Írán (Persie)

Prototyp lehkého tanku TNH. Od sériových vozidel se liší pevnou věžičkou velitele a absencí průzorů sřelce. Kompletní tank z první série připravený k předání zákazníkovi.
       
Jeden z dochovaných tanků TNH v teheránském vojenském muzeu Saad-abad. Původní výzbroj byla odstraněna a do díry po kulové lafetě kulometu byla umístěna atrapa dělové hlavně. Fotografie z teheránském vojenského muzea Saad-abad dokazující zachování minimálně dvou tanků TNH.
       
27 tanků druhé série obdrželo vypouklé střeliště, které zvětšilo palebné pole trupového kulometu.    
       

  Pokud se vám na stránce neobjevil rámec s hlavním menu, klikněte sem:

domů